Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorante Kompleks

Kompleksi Turistik “PARAJASA E SHARRIT “ gjëndet afër fshatit lisec 12 km nga Tetova kurse 6 km nga kodra e Diellit. Ky kompleks Turistik, ngrihet në mes të një peisazhi mahnitës të një natyre ma të bukur jo vetëm të maqedonisë por në gjithë ballkanin! Me një klimë të përshtatshme, ujë burim malor, sherbim i ngrohtë dhe tepër profesional. Me pozicionin shumë të favorshëm gjeografikishtë ku aty ngjitur duket mali i Sharrit sic e tham më sipër një nga bukuritë natyrore më të bukura në  ballkan.

Parajsa e Sharrit ofron ushqime tradicionale shqiptare nën ambientet e saj relaksuese, larg zhurmës së qyetit. restoranti parajsa e sharrit posedon: parking të garantuar , kënd lojrash për fëmijë, ambiente të jashtme ku ju mundet të shijoni ajrin e pastër të bjeshkëve me gjelberimin që  e rrethon  kompleksin si dhe me shumë kafshë të llojeve të ndryshme që e bën si një parkë zoologjik për femijët pse jo dhe për të riturit ku aty duket vërtetë një mrekulli me hapesirat që ofron kompleksi dhe bukurit që i ka dhën natyra.

Adresa: R1209, Maqedoni (FYROM)

f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

11:00-23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Alpine Hotel

Mavrovo, Macedonia (FYROM)
Tel+389 42 366 634 / +389 72 211 008

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant 

Në mes të peisazhit të mrekullueshëm të Mavrovës ndodhet  “Alpine Hotel” i cili  është i ndërtuar në  kushtet ideale për një pushim aktiv, dhe dëfrim për të gjitha moshat, 365 ditë: Ski, Cycling, Ndjekja, Peshkimi, Gjuetia, Jeep Safary etj. Hotel modern dhe i rehatshme “Alpine” është vendosur në mes të qendrës së pushimeve Mavrovë, vetëm disa qindra metra larg nga teleferiku dhe liqenit, sipas të gjithave standardeve evropiane. Dhoma dhe restorant të kane një pamje të mrekullueshme panoramike në shpatet e malit Bistra.  “Hotel Alpine” gjithashtu ofron kushte ideale për organizimin e seminareve, kongrese, takime biznesi, si dhe palët private etj.

Dhomat me hapesire ofrojne ngrohtesi dhe komoditet.  Zgjedhja e materialeve natyrore, mobilimi prej druri te vertete, ngjyrat e ngrohta dhe qilimat e bute do te bejne qendrimin relaksues dhe te kenaqshem. Te gjitha dhomat jane te pajisura me TV lCD  me ekran te gjere,  programe satelitore, krevate te medhenj dhe te rehatshem, carcafe pambuku, jorgan me pupla, divan te konvertueshem, telefon, kasaforte, mini-bar, banjo te medha me jacuzzi, tharese, ngrohje individuale. Restoranti i hotelit sherben kuzhine tradicionale dhe nje pergjedhje te larmishme te kuzhines nderkombetare. Coffee Pub sherben kokteile, kafe, pije te ndryshme nen shoqerine e muzikes me te mire te perzgjedhur nga DJ i hotelit. Hotel Alpine ofron aktivitete dhe eskursione te ndryshme ne cdo sezon te vitit .
Jeni te mirepritur.

f Insta                                                                 Booking

Orari:

24-24

Informacion shtesë:

Kategoria: ,
Paketa: ,

Restorant Gramoz

Velko Vlahoviq BB, Debar, Macedonia
+389 70 662 227

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

I konsideruar Restoranti më Mikëpritës Gramoz Restaurants në Dibër të madhe, dhe i përmendur në të gjitha listat e vendeve ku duhet të hash në qytetin e dibrës, ky restorant ka rrëmbyer zemrat si të vendasve nga të dy anët e Dibrës si të madhes dhe asaj  te voglës, Gramoz Restaurants njihet dhe për organizime festash si ditëlindje, fejesa apo organizime të ndryshme kolektive miqësore nga diaspora e trevat e krahinës Dibër edhe të turistëve që vizitojnë Dibrën. Ku pranohen prenotime dhe shërbime në tavolinë dhe në ambintet jashtë për evente të ndryshme. Kjo i detyrohet finesës të famshme të restorantit  apo drurit të bukur dekorues e atmosferës së ngrohtë, aq edhe mënyrës kreative përmes të cilës vijnë disa nga pjatat më tradicionale shqiptare, përfshirë dhe ato të periudhës së para luftrave. Gramoz Restaurants, përmes pjatave tradicionale, gatimit të Guzhinës dibrane, ajo gatuan dhe menu të tjera mesdhetare dhe europiane,  që ka një vend special në zemrën e çdo shqiptari për menun e gatimin dhe karakteristikën që ofron restoranti.

Adresa: Velko Vlahoviq BB, Dibër e Madhe

fInsta                                                                  Rezervo

Orari:

08:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Restaurant Piceria Europa – Afrona

Dibër e Madhe, Maqedoni
046832523 / 046833004

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

VENDNDODHJE FANTASTIKE DHE PJATA PËR ÇDO SHIJE
Tejet popullor dhe me dy pika në zonat më në modë të Dibres së Madhe, kush viziton dibrën dhe qendrën e saj është e pamundur t’i shpëtoni pjatave të “ Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër”. Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër është një restorant që kanë zënë rrënjë në rekomandimet lokale. Është pagëzuar nga italishtja me emrin e “Mjeshtrit” sepse menuja është harmonizuar mes traditës shqiptare dhe asaj mesdhetare duke mëtuar të ofrojë gatimin bazik “të duarve”.

Restoranti ka një menu mjaft të pasur, e të gjitha pjatat vijnë me cilësinë maksimale dhe plot shije. Që nga pizza–t e makaronat, tek sallatat apo llojet e ndryshme të mishit e peshkut, Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër përmbush njëlloj të gjitha preferencat. Sapo mëngjesi ka lëshuar butë duart mbi qytet, në kryqëzimin ku ndodhet “ Restaurant Piceria Europa – Afrona Diber” mjeshtrat nisin punën. Buka përgatitet herët, makaronat e freskëta po ashtu, kantina kontrollohet për të bërë përzgjedhjet e ditës, ndërsa shefi bën gati propozimet për të apasionuarit pas ushqimit.
Mbizotëron kuzhina italiane dhe mesdhetare, shquhet piceria me dinamikën e saj të brumit, triumfojnë pjatat me përbërës të freskët që dekorohen në finale sipas harmonisë mes shijeve dhe erëzave lozonjare.

Adresa: Dibër e Madhe

f Insta                                                                 Booking

Orari:

08:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Hotel & Restorant Doda

Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania
+355 68 20 56 824 / +355 67 44 40 599

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant

I krijuar për të arritur ekselencën Hotel “Doda” , hotel luksoz është i pozicionuar në një vend perfekt pranë qytetit Peshkopisë, Kryqëzimi Kuben.

Përveç vendndodhjes së shkëlyqer, Hotel “Doda” ka detaje arkitekturore unike për të dhënë ndjesinë e një akomodimi të paharrueshëm.

Hoteli përmban dhoma të arreduara në mënyrë moderne të cilësisë më të mirë, duke ofruar intimitet përveç luksit dhe shume elegancë.

Aty sherbehet nga nje staf shume profesional, dashamires dhe mikeprites i cili sinkronizohet shume mire edhe me shpjegimin qe ata ju bejne klienteve te tyre.

Ndaj Hotel “Doda” eshte nje prej hoteleve me te mira ne Peshkopi per qendrimin sa me te rehatshem. Ku çmimi, cilësia, atmosfera janë gjërat kryesore për të cilat klientët tanë zgjedhin Hotel “Doda”.

JENI TE MIRPRITUR!!!

Adresa: Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania

f                                                                 Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria: ,

Restorant Taverna Cami

Near the lake, Debar, Macedonia
+389 70 391 355

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Piceri

Restorant Taverna Cami aty ku dibranet dhe miqte e Dibrës gjejne pikerisht ate qe i mbledh ata per te kaluar ca momente qe do mbesin gjate ne memorien e tyre,duke folur e çmallur me Dibrën! Nje nderthurje ku mbizoteron atmosfera ,komoditeti ,shija ushqimit, tradita dhe peisazhi. Aty sherbehet nga nje staf shume profesional, dashamires dhe mikeprites i cili sinkronizohet shume mire edhe me shpjegimin qe ata ju bejne klienteve te tyre. Ne kete restorant organizohet shpesh here dhe takime nga ato dipllomatiket deri tek eventet e ndryshme familjare ..!
Jeni te mireseardhur tek Restorant Taverna Cami ne qytetin e Dibrës se madhe!

Adresa: Pranë liqenit, Dibër e Madhe.

f                                                              Rezervo

Orari:

08:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Andi’s Pizza Peshkopi

Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Dibër, Albania
0683237102, 0699874007

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Piceri, Fast Food

Pizzeria Andi sherben një shumëllojshmeri picash si: Pizza Familjare, Pizza Normale (Salcë, mozzarella, speca e kuq, jeshil, kërpudha, sallam apo saxhuk pikant, proshutë coto, proshutë e papërpunuar, grana, vegjetariane etj.) Si dhe nenproduktet tona: Sufllaqe , Sanduiç fshati.
Një menu e pasur që kombinon harmoninë e kuzhinës tradicionale turke dhe shqiptare. Në fastfood tona, ju mund të shijoni specialitete të ndryshme të përgatitura posaçërisht për ju.
Produktet e Andi’s Pizza janë të shijshme, të shëndetshme, të freskëta, të kontrolluara dhe 100% Hallall.
Sherbim Taxi ne numrin: 0683237102

Adresa: Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Dibër, Albania

f Insta                                                                 Rezervo

Orari:

08:00 - 21:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Bar Restorant Pastiçeri Hotel Korabi

Bulevardi Elez Isufi 17, Peshkopi, Albania
+35569 207 0107

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant, Bar

 

”KORABI”: Hotel, Bar, Restorant, Piceri, Pastiçeri. Me nje histori te gjate suksesi ne treg. Sot paraqitet me nje performance krejt te re ne investime dhe ne menaxhim, ne cmime dhe kujdesin ndaj klienteles. HOTEL KORABI, ka nje lulishte ku gjen qetesine qe vetem ky vend te ofron, Restorant me gatime tradicionale dhe moderne, pasticeri, piceri krijon nje ambient  miqesor per turistet vendas dhe te huaj.
Bar Restorant Pastiçeri Hotel Korabi ju ofron shërbimet e mira qe ofron, krijon nje ambient relaksues ku ndërthuren mjaft mirë gatimi, mikëpritja, çiltersia dhe pamja e mrekullueshme e Peshkopisë. Aty mund të gjeni pervecse bar-it, kënd lojerash dhe organizime të ndryshme festive, evente dhe mbremje te ndryshme nga qytetaret vendas.
Pastiçeria njihet per llojet e ëmbëlsirave te prodhuara ashtu sic vete historiku i Turizmit njihet ne Diber, ku produktet jane bio dhe të freskëta te servirura enkas për kënaqësinë tuaj.
Për porosi të ëmbëlsirave si bakllava, sheqerpare, shëndatli, torta dhe të tjera kontaktoni tek info e reklamës.

Adresa: Bulevardi Elez Isufi 17, Peshkopi, Albania

Web   f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

6:30 - 22:30

Informacion shtesë:

Banket “New York”

L.Perëndimi, Peshkopi, Albania
+355682045872

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Restorant

Pronotoni lokalin i cili nëpermjet sherbimit dhe standartit, do ju mundesojë çertifikimin e një dasme vërtetë cilesore !
Zgjidhni “Banket New York “qe gezimin tuaj ta shikoni shpesh
Shikoni faqen si me poshte te facebook dhe instagram dhe do shikoni me me detaje gjithe banketet aktivitetet dhe cfare ofron Banket “New York”.
I cili njihet per kualitetin dhe arkitetkturen komforte brenda.

Adresa: L.Perëndimi, Peshkopi, Albania

Web   f   Insta                                                      Rezervo

Orari:

07:00-00:00

Informacion shtesë:

Hotel Veri

Rruga Tercilio Kardniali, Peshkopia, Dibër, Albania
+35569 209 8186

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Hotel luksoz me katër yje që karakterizon traditën, prestigjin dhe mikpritjen në një atmosferë paqësore. Hoteli është i pozicionuar në menyre ideale vetëm pak distanca në këmbë nga Bulevardi Elez Isufi, dhe nga vecantitë tërheqese kulturore e turistike. Ne ofrojmë një mishele unike të mikpritjes shqipëtare dhe  te sherbimit miqësor që e bën hotelin një zgjedhje frymëzuese për biznesin  apo për kohën e lirë.

Tiparët e akomodimit  tejet  të rëhatshme dhe me hapesirë percjellin një panoramë kontemporane e të lehtësueshme të Peshkopisë.Hotel Veri është përcaktuar si një nga hotelet me kualitet më të mirë në qytetin e Peshkopisë dhe ka dhoma (salla) konferencash, lokal dasmashrestorant, dhe akomodim luksoz.Hotel Veri ka 50 dhoma dhe ambjente profesionale për konferenca. Eshtë vendodhja ideale dhe hoteli me cmimet më të mira për bizneseapo për aktivitete shplodhëse në Peshkopi.
Atmosferë e rehatshme dhe relaksuese, cmime konkuruese, gjithashtu edhe staf miqësor dhei kualifikuar që do ta bëjnë qendrimin tuaj akoma dhe me shumë mbreselënës.

Adresa: Rruga Tercilio Kardniali, Peshkopia, Dibër, Albania

Web      Insta                                                                        Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë: